O stronie

Witaj 🙂

Mam nadzieję, że informacje zebrane przeze mnie na tej stronie staną się pomocne. Do stworzenia jej skłoniło mnie poszukiwanie w internecie informacji potrzebnych do egzaminu z gramatyki opisowej języka polskiego. Okazało się, że o niektórych zjawiskach (np. perseweracji w ujęciu gramatycznym, a nie psychologicznym – polecam pod tym drugim względem Wikipedię) nie można zbyt wiele znaleźć.

Do opracowania zagadnień fonetycznych wykorzystałam przede wszystkim (ale nie tylko) „Zarys fonetyki i fonologii współczesnego języka polskiego” dr. Marka Wiśniewskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Mam nadzieję, że zapał mnie nie opuści i znajdą się tu niedługo informacje z innych działów gramatyki w ujęciu synchronicznym.

Reklamy
Opublikowano on Czerwiec 14, 2007 at 9:44 am  3 Komentarze  

The URI to TrackBack this entry is: https://gramatyka.wordpress.com/home/trackback/

RSS feed for comments on this post.

3 KomentarzeDodaj komentarz

 1. Szanowni Państwo,

  Jestem autorem i administratorem witryny internetowej pani Marty Miniewicz. Jest ona licencjonowaną przewodniczką oprowadzającą wycieczki po Wrocławiu i Dolnym Śląsku i prowadzi swą działalność pod nazwą „Kołowrocek”.
  Tworzona przeze mnie witryna będzie przez nią używana do celów marketingowych.

  W związku z tym i aby dotrzymać reguł dobrych obyczajów informuję, że na jednej ze stron wspomnianej witryny znajduje się link (hyper-łącze) do Waszej witryny, w postaci słowa wyróżnionego w tekście.

  Pani Marta byłaby bardzo wdzięczna, gdybyście zechcieli sami upewnić się, że w żaden sposób nie narusza to Waszych interesów lub nie stawia Waszej witryny w niepożądanym kontekście.

  Z uwagi na przykre praktyki spamerskie, których zapewnie większość z nas już doświadczyła, nie załączam w tym liście żadnych linków ani adresów internetowych. Oczywiście prześlę je na jawne wezwanie.

  Zobowiązuję się też do niezwłocznego usunięcia wspomnianego łącza, jeśli tylko otrzymam od Was takie żądanie, faksem lub e-mailem. Ze swej strony zapewniam, że dołożyłem wszelkich starań, by nie naruszyć niczyich praw i interesów, a wykorzystywane przeze mnie własne materiały mają swoje dobrze udokumentowane źródła.

  Z pozdrowieniami
  Leszek Sulich

 2. pomocna strona 🙂

 3. Mnóstwo błędów, już od pierwszej strony. Jak ktokolwiek zajmujący się językiem polskim może napisać „stosónków”? Brak profesjonalizmu i beznadziejna ortografia…


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: