Literatura

Gramatyka_jezyka_polskiego_bak

Gramatyka języka polskiego – Piotr Bąk

Podręcznik – zarys popularny gramatyki języka polskiego polecany zarówno dla studentów, jak i wszystkich miłośników języka.
Przystępnie i przejrzyście opracowany pełny wykład następujących zagadnień: ogólne wiadomości o języku (w tym elementy dialektologii i historii języka), nauka o głoskach (opis narządów mowy, charakterystyka głosek, wymowa, ortografia, elementy fonetyki i fonologii), nauka o wyrazach (omówienie części mowy i ich odmiany, elementy semantyki i słowotwórstwa), składnia (zasady budowy zdania, elementy frazeologii).

Sprawdź w księgarni


nauka_mini_woliJęzyk polski – gramatyka. Nauka mimo woli. Zestaw edukacyjny

Jak przekonać dziecko, że gramatyka jest potrzebna i warto ją znać?

„Ten zestaw to oryginalny dowód potwierdzający, że gramatyka może być łatwa. W skład zestawu wchodzi płyta CD, na której przedstawiono informacje w niezwykle zabawnej i łatwej do zapamiętania formie, książka z ćwiczeniami, gra planszowa rozbudzająca dziecięcą wyobraźnię i wprawiająca w dobry humor oraz naklejki kolekcjonerskie i ozdobne. Każde dziecko rodzi się z wielkim potencjałem możliwości i ukrytymi talentami. Od Ciebie – dorosłego – zależy, jakie będzie Twoje dziecko. Jak rozległą opanuje wiedzę, czy będzie nie tylko wykształcone ale również… szczęśliwe. Uważamy, że wiedza i jej zdobywanie powinny być przyjemne! Zaskakujące? Aby tak się stało, wystarczy zmienić sposób nauki. Nauka mimo woli to metoda, w której dbamy o to, aby nauka stała się przyjemnością. W całości dostosowana jest do polskich realiów i wymagań programu szkolnego.”

Sprawdź w księgarni


Gramatyka_na_bardzo_dobryGramatyka na bardzo dobry – Krzysztof Gierymski

Podstawy. Opracowanie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Książka ma zadanie ułatwić młodym Czytelnikom poznawanie i utrwalanie najważniejszych zagadnień z zakresu nauki o języku.

Sprawdź w księgarni


Gramatyka_na_golo

Gramatyka na wesoło i na serio – Witold Gawdzik

Jak mają ułatwić naukę gramatyki? 😉 Czy to możliwe? Zabawa i żarty w tej książce służą poważnemu celowi. Są one wspomagane przez różnego rodzaju techniki pamięciowe, jak np. karty do analizy składniowej zdań, wierszyki – podpowiadacze, ułatwiające zapamiętanie części mowy oraz części zdania.

Sprawdź w księgarni


Gramatyka polska

Nowe wydanie gramatyki w SMS-ie – systemie mądrego szukania.

Seria dla tych, którzy szukają konkretnych informacji, myślą i wiedzą gdzie ich szukać, stosują teorię w praktyce. Przydatna wiedza. Praktyczne wskazówki. Łatwe szukanie.

W serii pojawiły się też „Literatura”, „Słownik pisarzy”, „Słownik postaci historycznych”.

Można znaleźć tu wiele zagadnień z fleksji, składni, słowotwórstwa, fonetyki. Zamieszczono szereg informacji na ten temat, zobrazowanych interesującymi przykładami.Zamieszczono także ciekawostki o środkach stylistycznych oraz informacje o znaczeniach wyrazów.

Sprawdź w księgarni

Reklamy
Opublikowano on Maj 8, 2009 at 2:02 pm  Dodaj komentarz  

The URI to TrackBack this entry is: https://gramatyka.wordpress.com/literatura/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: